Mskold.se

Familjen Blomgren-Sköld

Allmänna helgdagar

Detta formulär beräknar svenska helgdagar för ett givet år.

Visa flaggdagar
HelgdagDatum
Nyårsdagen1 January (Wednesday)
Trettondagen6 January (Monday)
Långfredag10 April (Friday)
Påskdagen12 April (Sunday)
Annandag påsk13 April (Monday)
Första maj1 May (Friday)
Kristi himmelsfärdsdag21 May (Thursday)
Pingstdagen31 May (Sunday)
Nationaldagen6 June (Saturday)
Midsommardagen20 June (Saturday)
Alla helgons dag31 October (Saturday)
Juldagen25 December (Friday)
Annandag jul26 December (Saturday)