Välkommen till Valbo HC Istider

Detta är den officiella - och enda - istidssidan för Valbo HC! »» Valbo HC Officiella Hemsida
Lediga istider Just nu finns det inga lediga bokningsbara istider!  
OBS! Ingen friåkning om inget annat anges!
Vecka 39
 
Dag Tid Match/Träning [Omkl.] Notering Ismaskin

MÅN 25/9 16.00-16.50 Träning U11/U12    07
  17.00-17.50 Träning U14/U13    05
  18.00-18.50 Träning A    03
  19.00-19.50 Träning U15/U16       "
  20.00-20.50 Träning J18 ELIT    J18
  21.00-21.50 Träning J20 ELIT    J20

TIS 26/9 08.00-09.00 Träning HOCKEYGYM    Rogga
  16.00-17.00 Träning U10    08
  17.10-18.10 Träning A    04
  18.20-19.20 Träning U14/U13       "
  19.30-20.30 Träning U15    03
  20.40-21.40 Träning J20 ELIT    J20

ONS 27/9 07.50-08.40 Träning HOCKEYGYM    Rogga
  16.00-16.50 Träning U11/U12    06
  17.00-18.00 Träning J18 ELIT    J18
  18.20-18.40 Träning VÄRMNING    04
  19.00-21.30 Match A, VALBO HC  - HAMMARBY IF       "
  21.30-22.30 Träning U16    02

TOR 28/9 08.00-09.00 Träning HOCKEYPROFIL    Rogga
  09.10-10.10 Träning HOCKEYPROFIL       "
  16.00-16.50 Träning U9/U10    08
  17.00-18.00 Träning J20 ELIT    J20
  18.20-18.40 Träning VÄRMNING    J18
  19.00-21.30 Match J18 ELIT, VALBO HC  - LEKSANDS IF       "

FRE 29/9 16.00-16.50 Träning U16    02
  17.00-18.00 Träning A    J20
  18.20-18.40 Träning VÄRMNING       "
  19.00-21.30 Match J20 ELIT, VALBO HC  - FALU IF       "

LÖR 30/9 08.00-09.00 Match U11, VALBO HC  - FALU IF  NB CUP U11  07
  09.10-10.10 Match U11, STRÖMSBRO  - BRINKEN       "
  10.20-11.20 Match U11, FALU IF  - AIK       "
  11.30-12.30 Match U11, TULLINGE  - STRÖMSBRO       "
  12.40-13.40 Match U11, AIK  - VALBO       "
  13.50-14.50 Match U11, BRINKEN  - TULLINGE       "
  15.00-16.00 Match U11, 1:A GR A  - 2:A GR B       "
  16.10-17.10 Match U11, 2:A GR A  - 1:A GR B       "
  17.30-18.30 Match U11, 5-6 PRIS  -        "
  18.45-19.45 Match U11, 3-4 PRIS  -        "
  20.00-21.00 Match U11, FINAL  -        "

SÖN 1/10 08.00-09.00 Match U10, VALBO HC  - HILLE/ÅBYGGEBY  NB CUP U10  08
  09.10-10.10 Match U10, BRYNÄS  - STRÖMSBRO       "
  10.20-11.20 Match U10, NÄLDEN  - VALBO       "
  11.30-12.30 Match U10, ENKÖPING  - BRYNÄS       "
  12.40-13.40 Match U10, HILLE/ÅBYGGEBY  - NÄLDEN       "
  13.50-14.50 Match U10, STRÖMSBRO  - ENKÖPING       "
  15.00-16.00 Match U10, 1:A GR A  - 2:A GR B       "
  16.10-17.10 Match U10, 2:A GR A  - 1:A GR B       "
  17.30-18.30 Match U10, 5-6 PRIS  -        "
  18.45-19.45 Match U10, 3-4 PRIS  -        "
  20.00-21.00 Match U10, FINAL  -        "

 

Väder Valbo

 Lagbeteckningar
U16 = Födda 2002, U15 = Födda 2003, U14 = Födda 2004, U13 = Födda 2005, U12 = Födda 2006, U11 = Födda 2007, U10 = Födda 2008, U9 = Födda 2009
 Lagbeteckningar uppdateras automatiskt per säsong med start 1/8 varje år.

Kontakta oss

Adress: Sportcentrum - Ishallen (Fritidsvägen), 818 30 VALBOTelefon: 026-133158 E-post: info@valbohc.se