Mskold.se

Familjen Blomgren-Sköld

Allmänna helgdagar

Detta formulär beräknar svenska helgdagar för ett givet år.

Visa flaggdagar
HelgdagDatum
Nyårsdagen1 January (Tuesday)
Trettondagen6 January (Sunday)
Långfredag19 April (Friday)
Påskdagen21 April (Sunday)
Annandag påsk22 April (Monday)
Första maj1 May (Wednesday)
Kristi himmelsfärdsdag30 May (Thursday)
Nationaldagen6 June (Thursday)
Pingstdagen9 June (Sunday)
Midsommardagen22 June (Saturday)
Alla helgons dag2 November (Saturday)
Juldagen25 December (Wednesday)
Annandag jul26 December (Thursday)